Březen 2012

Ao No Exorcist-recenze

25. března 2012 v 17:45
Existují dva světy. Svět kde žijí lidé Asiyah
a svět kde žijí démoni Gehenna.
Běžně je prakticky nemožné mezi těmahle dvěma světy cestovat,
ale do rukou démonů se dostala věc ze světa lidí
skrze kterou moho do světa lidí procházet.
Pžíběh se točí okolo problémového chlapce Rina Okumury, jehož matka byla člověk a otec mocný démon,
který má s Rinem určité záměry.
Jakou cestu si Rin zvolí? Přidá se ke svému Otci na stranu démonů, nebo se rozhodne jít proti němu a stane se z něho exorcista?

No. 6-recenze

25. března 2012 v 17:36
Příběh se točí kolem chlapce Shiona, který žije v měste No. 6(number 6)
a je vychovávaný jako člen elity.
V den jeho 12 narozenin se mu změní život,
když potká chlapce jménem Nezumi, který utíká před zákonem tohoto města.
Rok vydání: 2011
Počet epizod: 11
Žánry: fantasy, josei, shounen, thiller

No.6-postavy

25. března 2012 v 17:27 Recenze-postavy
Nezumi:
NezumiJednou mu Shion zachránil život když utíkal. Od té doby Nezumi Shiona sledoval a když se Shion objevil v nebezpečí, protože ho neprávem obvinili z vraždy přišel a aby splatil svůj dluh pomohl zase on jemu.

Věk: 17 let
Pohlaví: muž
Přezdívka: Krysa(Nezumi je japonsky krysa)

Shion:
ShionPoté co ho Nezumi zachránil odešel s ním mimo město jenomže v něm byla vosa která předtím zabila chlapa který zemřel a Shion za to obvinili že ho zabil on.

Věk: 16 let
Pohlaví: muž
Přezdívka: žádná

Fairy tail

25. března 2012 v 17:19 Anime
Bylo nebylo, v jedné zemi existovala magie. A kde je magie, tam, jak je známo, žijí mágové. Ti se spojují do gild a společně pak dostávají práci a různé úkoly. A nejznámější, nejztřeštěnější, nejvtipnější, nejpřátelštější a vůbec nejlepší gilda se jmenuje: FAIRY TAIL
Příběh se točí okolo mladé Lucy Heartfiliové, která chce vstoupit do světově proslulého čarodějnického cechu Fairy Tail. Během odvážné záchranné akce Lucy potkává Natsu "Salamandra" Dragneela, nepředvídatelného člena cechu Fairy Tail a praktikanta pradávné magie Lovců Draků. Lucy je nakonec do cechu Fairy Tail přizvána a společně s Natsu a ostatními členy podniká všemožné cesty za dobrodružstvím.
Je to naprosto úžasná komedie občas proložená vážnými okamžiky, kdy vám nebude stačit vaše zásoba papírových kapesníků. A když už si budete myslet, že už je vše ztraceno a vy si budete muset zajít pro nové, stane se něco, po čem sebou šlehnete na zem/stůl/postel v záchvatu smíchu. Ano, přesně takový je příběh Fairy Tail. Hudba, hlavně při boji, je naprosto úžasná. Opravdu se k tomuto anime hodí.


OVA
Online 3:

Fairy tail-postavy

25. března 2012 v 17:11 Recenze-postavy
Tak fajn mám tu pro vás recenzy postav z anime Fairy tail...

Natsu Dragneel:
Natsu DragneelNatsua vychovával a učil drak Igneel. Když mu bylo asi 5 let, Igneel ho opustil. Od té doby ho Natsu pořád hledá. Natsu je ohnivý Drakobijec, pár měsíců potom, co ho opustil Igneel se přidal k Fairy Tail.
Natsu má střeštěnou povahu chová se jako blb ale pokud de o boje rozhodně je nebere na lehkou váhu. Natsu nesnáší dopravní prostředky, je mu vždy hrozně zle, trpí kinetózou.

Věk: neznámí
Pohlaví: muž
Přezdívka: Drakobijec, Salamander
Magie: ohnivá magie

Gray Fullbuster:
Gray FullbusterGray se objevil poprvé v 2 díle, Fairy Tail. Učil se u Ul, kde se taky naučil používat ledovou magii. Odtud taky pochází jeho zvyk, sundávat si vždy triko.
Vlastně Gray celkově nesnáší oblečení. Nejdříve plnil mise sám. Poté se přidal do týmu s Natsuem, Lucy, Erzou a Happym. Učitelka Graye umřela, když na jejich vesnici zaútočilo monstrum. Obětovala se tím že ho zapečetila do obrovského ledovce. Společně s Grayem se učil od Ul i Lyon.

Věk: 18 let
Pohlaví: muž
Přezdívka: ledový mág
Magie: ledová magie

Erza Scarlet:
Erza ScarletErza Scarlet je považována za nejsilnější ženu ve Fairy Tail. Jako jediná (později i Lucy) dokáže zabránit Natsuovi a Grayovi v jejich bojích.
Erza měla těžké dětství, musela stavět s ostatními kamarády nebeskou věž. Nebeská věž, měla sloužit k probuzení Zarefa, nejsilnějšího mága. Při stavbě Nebeské věže se seznámila s mnoha dětmi a s Gerardem, který jí dal příjmění Scarlet podle jejích vlasů.

Věk: 19 let
Pohlaví: žena
Přezdívka: Titania
Magie: přezbrojování(rytíř)

Lucy Heartfilia:
Lucy HeartfiliaLucy utekla z domova, chtěla se totiž stát plnohodnotným mágem. Vždy se chtěla dostat do Fairy Tail, jenže nevěříla že jse tam může dostat jen tak.
Jednoho dne, Lucy zachránil Natsu před kouzlem, které donutilo ostatní se do vás zamilovat. Natsu přivedl Lucy do Fairy Tail. Lucy je hvězdný mág. Lucy je střeštěná, lehce naivní, důvěřivá dívka.

Věk: 17 let
Pohlaví: žena
Přezdívka: žádná
Magie: hvězdná magie

Wendy Marvell:
Wendy MarvellWendy stejně jako Natsua vychovával drak. Zmizel stejného dne jako Natsuův. Wendy je milá dívka, která do Fairy tail příde o dost pozdějc než Lucy. Vždy je s ní Charle.

Věk: 12 let
Pohlaví: žena
Přezdívka: žádná
Magie: nebeská magie

Happy:
HappyHappy je modrá kočka, která umí létat. Je vždy po boku Natsua, se kterým, také tvoří tým, společně s Lucy, Grayem a Erzou později i s Wendy. Happy miluje ryby. Je také hodně zapomětlivý a často říká "Aye sir!". Má hrozně rád Lucy, ale ještě radši ji štve. Happy unese jednu osobu a nejčasteji to bývá Natsu, protože ho nepovažuje za dopravní prostředek, ale jako kamaráda čímž ho vždycky Lucy naštve když se ho zeptá jaktože mu není blbě když letí s Happym.

Věk: neznámí
Pohlaví: muž
Přezdívka: žádná
Magie: umí létat

Charle:
CarlaCharle je trochu mrzutá, ale chytrá kočka. Vždy bývá po boku Wendy. Stejně jako Happy umí létat a Happy je do ní šíleně zamilovaný. Charle dokáže vidět budoucnost, kterou viděla i když se vylíhla a později to spůsobilo velké problémy.

Věk: 6 let
Pohlaví: žena
Přezdívka: žádná
Magie: létání a vidění budoucnosti

Igneel:
IgneelDrak který vychovával Natsua, ale jednou záhadně zmizel.
Věk: přes 200 let
Pohlaví: muž
Přezdívka: žádná
Magie: ohnivá magie kterou nauči il Natsua

Další postavy:
Makarov:
MakarovTřetí mistr Fairy tail.
Luxas Dreyar:
Laxus DreyarMakarův vnuk.
Bickslow:
BickslowPoužívá ty věci co sou kolem něho k oživování loutek. Je v týmu s Laxasem
Freedem a EveouGreen.
Freed Justine:
Freed JustineJeho magie spočívá v používání run.
Evegreen:
EvergreenTeplokrevná žena která se za každou cenu chce stát titánií místo Erzy.
Hades:
Purehito "Hades"Druhý mistr Fairy tail.
Mavis Vermilion:
První mistr Fairy tail.
Lissana:
LisannaVelmi milá a laskavá dívka do které je Natsu zamilovaný už od doby co vstoupil do Fairy tail.
Mirajane(Mira):
MirajaneStarší sestra Lissany a jeden s S-mágů(nejsilnějších mágů z cechu) Fairy tail.
Elfman:
ElfmanStarší bratr Lissany a mladší bratr Miri.
Ull Milkovich:
Ul MilkovichMistr Graye a Lyona.
Lyon Vastia:
Lyon VastiaGeayův spolužák.
Levy McGarden:
Levy McGardenVeselá a vtipná dívka. Když Lucy příde do Fairy tail stanou se z nich nejlepší kamarádky.
Juvia Lockser:
Juvia LockserJuvia dokáže ovlivňovat déšť. Je šíleně zamilovaná do Graye.
Macao Conbolt:
Macao ConboltJeden z mágů Fairy tail, který Natsua naučil že oheň se dá použít i jinak než na spalování a útočení.
Loki(Leo):
LokiPohledný mág Fairy tail, který se z neznámého důvodu členům Fairy tail bojí hvězdných mágů.
Gildarts Clive:
Gildarts CliveNejsilnější mág Fairy tail. Natsu se s ním chce většně prát. Samozdřejmě že vždycky prohraje.
Gajeel Redfox:
Gajeel RedfoxŽelezný drakobijec jehož drak, který ho vychovával zmizel ve stejný den jako Igneel.
Alzack Connell:
Alzack ConnellMág který používá střelné zbraně a je v týmu s Biscou.
Bisca Connell:
Bisca ConnellStejně jako Alzack používá střelné zbraně.
Cana Alberona:
Cana AlberonaCana je snad největší ožrala ve Fairy tail. Do Fairy tail přišla z jednoho důvodu a to z toho že v něm žije její otec a ona mu to chce říct.(kdo to je vám neřeknu neměli by ste mě rádi.)

Fairy tail-recenze

25. března 2012 v 14:42
Počet dílů: 1-pořád vycházejí
Žánr: Akční, dobrodružné, komedie,
fantasy, magie, shounen(podle mýho i shoujo)

V jendné zemi existovala magie a sní pochopitelně i mágové. Tihle mágové se spojují do gild a společně plní různé úkoly. Nejznámější, nejztřeštěnější, nejvtipnější, nejpřátelštější a nejlepší gilda neboli cech se jmenuje FAIRY TAIL.

Hlavní děj se točí kolem 5ti mágů z Fairy tail. Jsou jimi Natsu Dragneel neboli Salamander, který používá dračí ohnivou magii(drakobijeckou), Gray Fullbuster, který používá magii ledu a s Natsuem se máají rádi asi jako voda a oheň, potom Erza Scarlet, která se dokáže mistrovsky přezbrojovat, Lucy Heartfilia, Která do Fairy tail příde na začátku příběhu a používá hvězdnou magii(nechte se překvapit co to znamená) a nakonec se k nim přidá ještě 12ti letá Wendy Marvell která stejně jako Natsu používá dračí magii, ale ne ohnivou nýbrž nebeskou. Potom tam sou také dvě kočky Happy(ten je s Natsuem) a Charle(která je s Wendy)

Je to boží komedie s občasnými vážnými okamžiky kdy budete potřebovat hodně papírových kapesníků a jakmile si budete myslet že je se vším konec, stane se něco pří čemž sebou lisknete o nejbližší věc v záchvatu smíchu. Toto anime má skvělou hudbu hlavně při bojích. Ten kdo k tomuto anime vymíšlel hudbu ji opravdu mistrovsky vystihl.


Hiiro No Kakera-recenze

21. března 2012 v 20:43
Žánr: Bishounen; Randění; Romantika;
Rok vydání: 4/2012


To, že je s ní něco jinak, se Kasuga dozvěděla vlastně úplnou náhodou, když ji v lese napadla podivná stvoření. Když se pak v doprovodu svého zachránce Onizakiho dostala ke své babičce, zjistila, že jí, stejně jako předešlým ženám rodu, v žilách koluje krev princezny Tamayori. Kněžky, ketrá vesnici po staletí ochraňovala před Onikirimarem, tím, že ho zapečetila. Bariéra ale slábne a Kusaga se tak musí pod ochranou 5 mladíků z rodu Shugogo ujmout povinností princezny...Blood C-recenze

21. března 2012 v 20:41
Žánr: Fantasy; Upíři
Rok vydání: 2011

Ukishima je svatyně nacházející se ve starém, malebném městečku u jezera. Mladá dívka, Kisaragi Saya -zdejší kněžka-tu žije spolu se svým otcem, Tadayoshim. Ve dne žije životem normální studentky střední školy na Sanbara akademii, ale v noci loví ty tzv. staré. Ti mají nadpřirozené schopnosti a živí se lidmi. Pouze Saya má schopnost je porazit.Uta no Prince-sama-recenze

21. března 2012 v 20:38
Žánr: Bishounen, Hudba, Shoujo, Umění, Humor
Rok vydání: 2011


Díky obdivu k populárnímu idolovi a zpěvákovi Hayatovi,se NanamiHarukarozhodne stát hudebnískladatelkou.Z tohoto důvodusezapíšedo skadatelského kurzu na Akademii Saotome.Hned v prvním semestru si ale musí vybrat pěveckého partnera, s kterým pak bude spolupracovat až do dokončení studia. Jak si ale vybrat, když vás zaujme šest temperamentních mladíků...?


Miracle Train-recenze

21. března 2012 v 20:37
Žánr: Bishounen; Komedie; Romantika
Rok vydání: 2009


Legenda o Tokiyské lince metra, Oedo. Lidé si vypráví o záhadném vlaku plném mladých a krásných mužů, kteří pomůžou každé ztracené ženské duši s jejím trápením. Pojďtě s námi nastoupit do vlaku zázraků...
Mimochodem, už jste se někdy zamilovaly do vlakové stanice?

Brave 10-recenze

21. března 2012 v 20:35
Žánr: Akce; Dobrodužství; Historické; Seinen
Rok vydání: 2012

Příběh začíná, když legendární bojovník Kirigakure Saizou náhodou pomůže mladé dívce Isanami, kterou pronásleduje skupina ninjů. Mladá dívka, ho přemluví, aby ji doprovodil k lordu Sanadovi Yukimurovi. Až později se Saizou dovídá, že dívka, které nechtěně pomohl je kněžka, ovládající nebezpečnou ničivou sílu, o níž ale sama neví. Lord Sanada Yukimura se rozodne dívku chránit před těmi, kdo by chtěli její sílu zneužít... Začne tedy hledat deset legendárních bojovníků, kteří by mu s tímto nelehkým úkolem pomohli. Bude mezi ně patřit i Saizou? Muž, který nenávidí sloužit druhým?Kaleido star

21. března 2012 v 20:29 Anime
je tam prvních 20 dílů ale předělává se doména takže je to na chvilku zastavený...

No. 6

21. března 2012 v 20:28 Anime
Příběh se točí kolem chlapce Shiona, který žije ve městě No.6(number 6), a je vychováván jako člen elity. V den jeho 12tých narozenin se mu změní život, když potká chlapce jménem Nuzumi(krysa), který utíká před zákonem města No.6.

Počet dílů: 11
Rok: 2011
Žánr: Fantasy, yousei, shounen, thriller

Online:
Download: http://mayuan.animetym.net/index.php/no6

Fushigi Yuugi

21. března 2012 v 20:28 Anime
Nejlepší kamarádky Miaka a Yui jsou běžné patnáctileté středoškolačky. Jednoho dne se jim v nepřístupné části národní knihovny dostane do rukou starodávná záhadná kniha s názvem "Svět Čtyř Bohů". Jakmile ji však otevřou a začnou číst, jsou přeneseny do jiného světa, kde na ně čeká neskutečné dobrodružství plné akce, napětí, lásky i zrady.
52dílné anime Fushigi Yuugi, podle mangy slavné autorky Yuu Watase (také Ayashi no Ceres) patří mezi klasiku a žádný příznivce drama, fantasy a romantiky by si jej neměl nechat ujít. Příběh začíná zcela nevinně, obsahuje mnoho komediálních prvků, které ale s přibývajícími díly mizí, aby uvolnily místo vážnějším událostem, které nechají jen málokteré oko suché.
Nechte se také strhnout "tajemnou hrou", což je překlad názvu Fushigi Yuugi…

Počet dílů: 52+OVA
Rok: 1995-1996
Žánr: Akční, bojová umění, fantasy, milostné mnohoúhelníky, dobrodružné, romantica, shoujo, supersíla, pocity úzkosti

Online:
Download:http://mayuan.animetym.net/index.php/fushigi-yuugi
http://akihabara.cz/data_anime_img/87-orig.jpg

Kami no puzzle

21. března 2012 v 20:27 Anime
Kaito miluje rébusy a byl vybrán jako kandidát pro Phi Brain. Spolu se svou kamarádkou najde poblíž školy neřešitelný rébus ze kterého se stane životu nebezpečný labyrint, který vytvořila skupina POG. Když Kaito rébus vyreší je vybrán jako Solver, aby se spojil s ostatníma a společně bojovali řešením rébusů proti POG.

Počet dílů: 25
Rok: 2011
Žánr: Shounen, akční

Online:
Download: http://mayuan.animetym.net/index.php/phi-brain-kami-no-puzzle