Duben 2012

Hra Senran Kagura dostane anime

23. dubna 2012 v 13:25
V časopise Weekly Famitsu bylo oznámeno, že se hra Senran Kagura dočká své televizní anime adaptace a také dalšího pokračování ve formě nové hry. Na další informace si bouhužel budeme muset počkat.

Hra je dítkem producenta Kenichiho Takakiho a vývojářského studia Marvelous Interactive. Sám Takaki prohlásil, že při přemýšlení nad tím, co by lidé chtěli nejvíce vidět ve 3D, ho hned napadlo poprsí. V podobném duchu se samozřejmě nese i samotná hra. Hra je o tom že ninjové přežili až do dnešních dní.

Honšú

18. dubna 2012 v 19:47 Japonsko
Honšú má rozlohu 230 500km2a je asi 1 300km dlouhý. Jeho pobřeží má délku 5 450 km. Honšu tvoří více jak 60% Japonska, je jeho největším ostrovem a je sedmým největším ostrovem na světě. Žije zde přibližně 98 352 00 obyvatel, soustředěných převážně v nížinách. Honšú se dělí na pět hlavních oblastí (Tóhoku, Kantó, Čúbu, Kansai, Čúgoku) a v těch se nachází 34 prefektur. Povrch ostrova je převážně hornatý. Horské pásmo, které se táhne z jihu na sever má nejvyšší vrchol sopku Fudži (3776), která je stále činná. Nachází se zde ještě mnoho dalších vulkánů.

Japonská flóra

18. dubna 2012 v 19:46 Japonsko
Japonsko má díky své poloze různé klimatické podmínky. Proto i příroda zde je velmi různorodá. Japonci jsou na svou flóru hrdí a ne nadarmo se říká, že je duší Japonska. Území Japonska je převážně hornaté a zhruba dvě třetiny pokrývají lesy. Na severu jsou to spíše lesy jehličnaté, převážně jedle a smrky. V centrálním Japonsku jsou lesy smíšené, rostou zde duby, buky, javory, jedle a jiné jehličnany. Na jihu, kde je mnohem tepleji, rostou převážně (90%) stromy listnaté. Velice rozšířené jsou po celé zemi Sakury, třešně s nádherně zabarvenými květy, které se staly symbolem jara. Japonsko se ale nejvíce pyšní svými zahradami, které jsou dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.

Tokio

18. dubna 2012 v 19:46 Japonsko
Původně se toto město jmenovalo Edo, (až do roku 1868) a v podstatě to byla spíše vesnice. Po revoluci Meidži se tu usídlil císař se svým dvorem a město přejmenoval na Tokio. Nyní je Tokio hlavní město Japonska. Nachází se na největším ostrově Honšú (na pobřeží Tichého oceánu) v regionu Kantó. V centru žije kolem 12 milionů obyvatel a s předměstím (např. Kawasaki, Jokohama…) to je zhruba 40 milionů. Je domovem také pro císaře, který bydlí ve svém Císařském paláci. Tokio zaujímá plochu 2000km2. Oficiálně není Tokio v Japonsku město, ale je to jen jedna z více prefektur. Tokio je národním centrem financí, obchodu a politiky. Je zde také veliká koncentrace univerzit, vysokých škol a kulturního dění vůbec.

Japonská kuchyně

18. dubna 2012 v 19:43 Japonsko
Japonská kuchyně je často zaměňována za kuchyni čínskou, ale tyto dvě kuchyně mají mnoho rozdílů. Japonská kuchyně se vyznačuje lehkostí a jednoduchostí a často bývá požitkem i pro oči. Už je delší dobu známe, že Japonská kuchyně paří mezi nejzdravější a má výborný vliv na zdraví a vitalitu. Hlavní surovinou je rýže, která je součástí mnoha pokrmů a je připravována na páře nebo se dusí na směsi rýžového vína, oleje a sojové omáčky. Někdy bývá vařená. Japonsko je ostrov a tak nejvíce místa ve stravě zaujímají mořské plody, ryby a různé řasy. Velice oblíbené je v Japonku suhsi. Jsou tu syrové ryby (losos, krevety, chobotnice, garnáty…), které jsou zpracované do malých jednohubek. Plátek syrové ryby natřený lepkavou rýží, lehce okořeněné se vše zamotá a zaváže kouskem mořské řasy nebo nějakého jiného jedlého mořského plevelu. Suhsi je desítky druhů, najdete např. suhsi pikantní, které bývají dochuceny sójovou omáčkou nebo wasabim. Některé suhsi je spíše sladké, jiné více slané.

Bonsai

18. dubna 2012 v 19:42 Japonsko
Původem je toto staré pěstitelské umění z Číny. Kolem 6. století se však dostává do Japonska, které bylo v té době pod jejím silným vlivem. Dnes je ale i pro Japonce významnou součástí jejich kultury a tradic. Slovo bonsaj znamená ,,strom v misce", přesněji slovo bon znamená miska a slovo sai je strom. Ještě přesněji řečeno, jde o malé stromky, pěstované v miskách do různých tvarů. Bonsaje mohou být listnaté i jehličnaté (javory, borovice, bambusy…). První výstava v Japonsku byla na začátku 20. Století a měla veliký úspěch, od té doby o toto pěstitelské umění roste zájem. Existuje mnoho různých stylů, podle kterých se bonsaje tvarují.

Alkohol a čaj

18. dubna 2012 v 19:41 Japonsko
Čaj: Pro Japonsko je asi nejvíce charakteristický čaj a jde převážně o čaj zelený. Jeho tradice sahá až do 9. Století. Nejde zde o pouhé pití čaje, jak ho známe, ale jde o složitý čajový obřad, který se učí několik let. Čaj se pije neslazený a jinak neochucený a bývá velice silný. Je součástí každého jídla i přátelského či obchodního sezení.
Alkohol: Tradiční Japonský alkohol je saké, rýžové víno (pálenka z rýže), které se pije teplé či studené. Saké má mezi 10 - 15% alkoholu a podává se v porcelánových džbáncích, z kterých se servíruje do malých keramických misek. Japonci ho pijí převážně teplé. Méně známé je shochu (šoču), destilát vyráběný z brambor, cukrové třtiny, pšenice a ostatních surovin potřebných k výrobě vodky. Nemá tradici jako saké a tak slouží spíše jako směs do koktejlů či jako prostředek pro rychlé opojení.

Informace

18. dubna 2012 v 19:33 Japonsko
Je to ostrovní stát, který je tvořen mnoha ostrovy a ostrůvky (více než 4000). Leží v Tichém oceánu, podél východního asijského kontinentu a jeho délka je přibližně 3 500km. Dělí se na pět hlavních oblasti (ostrovy). Největší ostrovy jsou Honšú ( 230 413km2, je 3x větší než Česká republika), Hokkaidó ( 78 000km2), Šikoku (18 500km2), Kjúšú (necelých 36 000km2), tyto ostrovy tvoří 98% země. Jeden z menších ostrovů je Okinawa (1 201km2), který je však největším ostrovem v souostroví Rjúkjú, ležícím na samém jihu Japonska. Rozloha celého Japonska je 377 835km2.
Na jihozápadě sousedí s Jižní Koreou a hranici tu tvoří Korejský průliv, na severozápadě je to Severní Korea a Rusko a zde je rozděluje Japonské moře. Hlavní město Japonska je Tokio a nachází se na největším ostrově Honšú, na východním pobřeží. Žije zde 12 milionů obyvatel, ale s předměstími to je okolo 40milionů. Počet obyvatel celého Japonska je okolo 127 417 300, což ho staví na 10. místo nejobývanějšího města na světě. Japonsko je země převážně hornatá, krásné horské masívy tvoří necelých 80% povrchu země a nížiny, kde by byly vhodné podmínky pro život, se vyskytují jen málo, a proto je většina populace soustředěna na jižní části ostrova Honšú (největší ostrov).

Nejznámějším pohořím jsou Japonské Alpy (nejvyšší vrchol - Širane 3192m) a nejvyšší horou Japonska je Fudži (Fuji - san), která měří 3776m a je to dnes už vyhaslá sopka. Je považována za symbol Japonska. Japonsko je konstituční monarchie a vládne zde císař (Akihito), ale jeho funkce jsou pouze reprezentativní. V ústavě z 1947 je napsáno, že císař je symbol státu a jednoty národa. Moc má v rukou převážně Japonský premiér. Úředním jazykem je zde japonština. A národní měna je japonský jen (JPY). Nízký počet obyvatel tu tvoří např. Korejci, Číňané, Brazilci, Filipínci…Velice rozsáhlý je zde šintoismus (54%) a buddhismus (40%). Japonsko je země pláží, lesů, hor, ale i tradic a velmi bohaté kultury.

Obrázky

18. dubna 2012 v 19:26 Japonsko
Pár obrázků Japonska a pod.

Tam chci bydlet to je tak nádherný...
Snad všichni víte co to je :D
Já chci vážně žít v JaponskuPár obrázků sakury...

Zvěsti-zajímavé případy policie

18. dubna 2012 v 19:16
Japonská policie se zabývá velmi zajímavými případy ohledně základoškolaček celkem často. Obvykle to bývají případy, které by u nás nikdo ani případem nenazval a rozhodně by kvůli nim nekontaktoval policii, ale Japonsko je, jak všichni jistě víme, plné pedofilů, kteří na každém rohu číhají na malé holčičky v sukýnkách. Společnost tudíž musí být ostražitější, než v našich bezpečných končinách, což se ukazuje právě na těchto případech.

Bakuman-manga

18. dubna 2012 v 19:11
Manga Bakuman skončí 23.dubna. Autoři mangy vydají poslední díl mangy 23.dubna. Ale nebojte se a těžte se na jejich nové práce.

Trailer na fantasy anime Campione

18. dubna 2012 v 19:07
Autor tohoto anime je Jou Taketsuki a kresbu má na starost Sikorsky. Animace vznikne u studia Diomadea, které s jistou pravidelností dělá menší série(např. Shinryaku, Ika Musume nebo Nogizaka Haruka no Himitsu. Pravděpodobně se tedy ani toto anime nedostane nad hranici 13ti dílů. Režii má na starost Keizou kusakawa(Asura Cryin nebo Sekirei), který je spíše spjat se studiem Seven Arcs. Návrh postav udělá Masakuzu Ishikawa(např. Kodomo no Jikan) Hlavním postavám propůjčí hlasy Youko Hikasa a Yoshitsugu Matsuoka.

V anime se setkáme s šestnáctiletým Godou Kusanagim, jenž získal titul "Vrah bohů", kvůli kterému se musí s nebezpečím potýkat na každém kroku.

Upoutávka na chystané anime Sword Art

18. dubna 2012 v 18:54
Nové anime Sword Art už zřejmě běží v japonských kinech. V roli hlavní hrdinky Asuny se oběví hlas Haruky Tomatsu a hlas hlavního hrdiny patří Yoshitsugu Matsuoka.
Animace vznikne u studia A-1 Pictures které můžete znát díky jejich tvorbě například z anime Fairy Tail, Kuroshitsuji nebo Working!. Režisérem se stal tomohiko Itou, který si svou režisérskou premiéru užil nedávno u anime Seikimatsu Occult Gakuin. Návrh postav udělal Shingo Adachi(např. postavy u Working!).

Příběh se točí okolo Kazuty Kirigaye, který se rozhone že se přidá do nové hry MMORPG, která vás vtáhne do virtuálního světa. Virtuální svět má, ale svůj háček. Hráč je totiž ze hry propuštěn jen tehdy až hru dokončí. Pkud Kazuta ve hře zemře, tak zemře i ve skutečném světě.

Fairy Tail: Kněžka Fénixe druhý trailer

18. dubna 2012 v 18:37
Tak a je tu druhý trailer filmu Fairy Tail: Kněžka fénixe. Trailer obsahuje i část děje. Podtitul filmu zní "Magie nepřináší nic dobrého."

Kaleido star- Act

16. dubna 2012 v 11:36 Youtube
Sora vs. Rosseta: http://www.youtube.com/watch?v=0amk9wGF6Q8 (při tomto videu si radši vipněte zvuk. Omlouvám se ale lepší jsem nenašla)
Piráti: (je to nehorázně hnusná kvalita, ale dá se to vydržet. Jakmile najdu lepší video dám ho sem. Prosím o prominutí.) http://www.youtube.com/watch?v=34rgWogwpgE


Hakuouki-Akane Sora Ni Negau

16. dubna 2012 v 10:58 Youtube

poslední Ending Hakuouki. Úplně poslední :D

The Most Beautiful Melody In The World

16. dubna 2012 v 10:57 Youtube

Tuhle melodii prostě zbožňuju. je sice krátká, ale nádherná.